W dniu 23 października br. w sali widowiskowej GOUK w Różanie odbyły się rodzinne warsztaty z kultury kurpiowskiej, zrealizowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na czterogodzinnych zajęciach 25 uczestników uczyło się ręcznego wytwarzania kwiatów z bibuły. Warsztaty były pretekstem do spotkania i spędzenia twórczo czasu. Podczas pracy starsi uczestnicy wspominali minione lata, tradycje jakie panowały w ich domach, wymieniali się swoim doświadczeniami. Dzieci z ciekawością przysłuchiwały się opowieściom.Powstały przepiękne kompozycje kwiatowe, które uczestnicy mogli zabrać do domu. Działanie miało na celu promocję kultury ludowej i zorganizowanie wydarzenia skierowanego do rodzin. Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów i wynagrodzenie osoby prowadzącej. GOUK w Różanie ze swojej strony zapewnił salę wraz z wyposażeniem.

Szukaj

Migawki

32 Finał

Koncert rockowy

Fot.M.Cachel

Mikołajki

Koncert z okazji 10 listopada

korzuszek

Fot.M.Cachel

Wystawa plakatów Leszka Żebrowskiego

Wystawa czynna w godz. 9-19 od poniedziałku do piątku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej…
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ