Calvados
Chrisbruk
Zoologiczny

RÓŻAN oczami MŁODYCH - selfie z mojego miasta

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodych umiejętności społecznych, podniesienie przez młodzież poczucia własnej wartości oraz zainteresowania się lokalnym środowiskiem poprzez rozwinięcie pasji fotograficznych. Poprzez udział w projekcie młodzi udoskonalą zdolności do świadomego sterowania własnym zachowaniem dla osiągania pożądanych celów w relacjach z innymi - zarówno w relacjach osobistych jak i zawodowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom nauczą się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, myśląc perspektywicznie o własnym życiu.

Wiodącym tematem projektu jest robienie zdjęć - spojrzenie na miasto okiem młodego człowieka pod kierunkiem specjalisty od fotografii prowadzącego warsztaty fotograficzne. Osią przewodnią projektu jest fotografia. Podczas zajęć młodzi nauczą się robienia zdjęć, selekcji i obróbki materiału. Dzięki temu dokonają wyboru najciekawszych zdjęć, które zaprezentowane zostaną podczas Festiwalu Młodych i wydrukowane będą w formie pocztówek. Wykonane pocztówki ze zdjęć będą trwałą pamiątką zrealizowanego projektu. Młodzi zorganizują Festiwal Młodych, wymyślą logo grupy realizującej projekt oraz zaprojektują koszulki dla uczestników. Podczas festiwalu grupa projektowa przygotuje atrakcje dla rodzin, m.in. konkursy, gry, zabawy, festiwal baniek i festiwal kolorów. O formie festiwalu i sposobie jego organizacji zadecyduje młodzież, która pozyska także partnerów do jego realizacji. Młodzież zorganizuje wizytę studyjną do wybranej przez siebie miejscowości, w której młodzi aktywnie działają na rzecz swojej społeczności. Grupa będzie miała możliwość wymiany informacji pomiędzy sobą a także zainspirują się do nowych działań. Młodzież będzie pracować w grupie, dzięki czemu nauczy się zasad współpracy i komunikacji.
Czas realizacji od 1 lutego do 01 sierpnia 2019 r.

Bezpośrednimi uczestnikami projektu jest grupa 14 osób w wieku od 13 do 17 lat zamieszkująca gminę Różan (w tym 7 osób z poprzedniej edycji projektu Równać Szanse. Dodatkowo młodzież ta dokonała sama rekrutacji pozostałych członków wśród swoich kolegów, koleżanek)
Projekt finansowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Równać Szanse 2018”.

Wielkanocne stroiki i pisanki

Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Szukaj

Migawki

Konkurs

WYNIKI KONKURSU "MOJA FANTAZJA - NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA ŚWIĄTECZNA"
Kochani, 3 grudnia zakończył się termin nadsyłania prac do konkursu organizowanego przez GOUK w Różanie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie są niesamowite. Autorzy prac niewątpliwie włożyli w nie dużo serca i talentu, co utrudniało wyłonienie tej najlepszej. Jury powołane przez organizatora ostatecznie zdecydowało o wynikach konkursu.

Kategoria wiekowa: Przedszkole - klasa III Szkoły Podstawowej.
1. Nikola Woźniak
2. Julia Wilczewska
3. Alicja Sielska

Kategoria wiekowa: Klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej.
1. Vanessa Myślak
2. Kalina Bereszczyńska
3. Kacper Sośnicki

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Wszyscy zasłużyli na nagrody :), po które można zgłaszać się od 7 grudnia do GOUK w Różanie. Im szybciej, tym lepiej ;) Poniżej zdjęcia prac konkursowych. Wesołych świąt!
Więcej…

Konkurs plastyczny

WYNIKI KONKURSU - Twój wymarzony Dom Kultury

GOUK w Różanie dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu za udział i nadesłane prace.

Oficjalne wyniki za największą liczbę zebranych lajków pod swoją pracą:
I miejsce - Natalka z wynikiem 229 (nadesłane przez Ewelina Stryjewska)
II miejsce - Gabrysia z wynikiem 222 (nadesłane przez Agnieszka Napiórkowska)
III miejsce - Amelia z wynikiem 125 (nadesłane przez Żaneta Kopera).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy od 18 maja po odbiór nagrody niespodzianki. Dla pozostałych uczestników przewidzieliśmy nagrody pocieszenia do odebrania w Gouk.

Koncert Filharmonii Narodowej

Filharm 10

KONCERT ODWOŁANY

Więcej…

Kino

kino pazdziernik

5 Królowej Bony

5 BONY net